İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde toplanan insani yardım malzemelerini Halep'e ulaştıracak olan yardım tırı Pazarlar dan  yola çıktı. Cumhuriyet Caddesi’nde düzenlenen törene  Kaymakamımız Sayın Ahmet KARAASLAN,  Belediye Başkanı Cavit ERDOĞAN, Ak Parti  İlçe Başkanı Bilal DEMİRCİ, İHH Yardım Vakfı Kütahya Şube Başkanı Mustafa YENİPAZAR, daire amirleri, muhtarlar ve  vatandaşlar katıldı. 
Yardımlarından dolayı Pazarlar halkına teşekkür eden  İHH Yardım Vakfı Kütahya Şube Başkanı  Mustafa YENİPAZAR, “ başlattığımız kampanyayı destekleyerek 6 gün gibi kısa sürede bir TIR dolusu gıda malzemesini bölgeye göndermek için hazırladınız. Rabbim hayrınızı kabul etsin. Pazarlar’da herkes büyük gayret içerisine girmiş. Rabbimin huzurunda kısa zamanda böyle başarıya imza atmışsınız. İHH olarak bizim yardım programlarımız devam edecektir. Kütahya olarak hedefimiz 15 TIR yardım malzemesi göndermektir. İnşallah bu hedefimize uluşacağız. Kış boyunca bu talepler devam edecek. Dualarınızı eksik etmeyin. Ben tekrar Pazarlar’a teşekkür ediyorum” dedi.
 Törende konuşan Kaymakamımız Sayın Ahmet KARAASLAN, “Yardım kampanyasına yoğun ilgi gösteren İlçemiz  halkına teşekkür ederim. Halkımız yardım kampanyasına tam destek verdiler. Kampanya çerçevesinde muhtarlarımız özveri ile çalıştı. 6 gün gibi kısa zamanda bir tır dolusu gıda yardımı toplandı.  Hepinizden Allan razı olsun” diye konuştu.