İlçemizde 24 Kasım Öğretmenler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlamalar saat 13:30'da Cumhuriyet meydanında Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması, saygı durusu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.
24 Kasım Öğretmenler günü kutlama programı Anadolu Lisesi konferans salonunda yapıldı. Anadolu Lisesinin hazırladığı 24 Kasım Öğretmenler günü programına Kaymakamımız Sayın Ahmet KARAASLAN, Belediye Başkanı Cavit ERDOĞAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal SEVGİ, Daire Amirleri, Öğretmeler, Öğrenciler ve veliler katıldı.
Günün anlam ve önemi hakkında konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal SEVGİ yaptı. Kaymakamımız Sayın Ahmet KARAASLAN bir konuşma yaparak, ' Öğrencilerimize Vatanımızı ve Milletimizi sevdirelim. Çünkü bizim Milletimiz bizim başımızı eğdirecek hiçbir şey yapmamıştır. Öğretmenlik sevgi ve şefkattin hâkim oldu kutsal bir meslektir. Bu mesleğe gönül vermiş siz Öğretmenlerin Öğretmenler gününü kutlar ve başarılar diliyorum' dedi.
24 Kasım Öğretmenler Günü programı öğrencilerin öğretmenler günü ile ilgili okudukları şiir, kısa film, skeç ve konuşmalarla devam edildi. Öğrenciler skeçlerde öğretmenlik mesleğinin sıkıntılarını ve sevinçlerini oyun ve müzikal şeklinde izleyicilere anlattılar. Öğretmenlik mesleğine geçen yıl başlamış olan Öğretmenlerin yemin töreni yapıldı. Öğretmenlik mesleğinde bir yılı dolduran 8 Öğretmen yemin ederek Öğretmenlik hayatlarına başladılar.
Öğretmenler tarafından verilen mini konser programa katılanlar tarafından ilgiyle izlendi.
Program, öğretmenler arasında şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren Öğretmenlere ödüllerin verilmesi ile sona erdi. Program sonrası öğretmenlere yemek ikramında bulunuldu.